Open Air Ludslavice

2. září 2023 se hrál v Ludslavicích 3. ročník šachového turnaje „Open Air Ludslavice“. Tohoto turnaje se zúčastnilo 17 mladých šachistů šachového oddílu ŠK Sulimov. Našim šachistům se dařilo a někteří dosáhli velmi pěkného výsledku. Nejlepší z našich šachistů byl Toník Valenta, který uhrál 5 bodů z devíti partií a na turnaji prohrál jen 2 partie. Jeho výkon lze vyjádřit 1738 body, Toník hrál opravdu skvěle. Velmi dobře hrál Andrij Leonovec, ten uhrál 4,5 bodu, které získal proti velmi silným soupeřům, mimochodem v 1 kole docela potrápil silného šachistu Tomáše Cagašíka. I jeho výkon byl ohodnocen 1738 body. Hodně překvapil svým výkonem i Martin Vrána, který uhrál na turnaji 4,5 bodu, jeho výkon byl 1332 bodů. 4 body na turnaji ještě uhráli Adam Uherka, Maxmilián Lukesz, Adam Lednický, Šimon Drábek, Jirka Hýža, Maxmilián Šumbera a Jindra Sozaňski. Z těchto hráčů bych chtěl pochválit především Adama Uherku, který na turnaji porazil velmi silné hráče, a jeho výkon byl ohodnocen 1633 body, dá se předpokládat, že Adamovi půjde rapid elo pěkně nahoru. Na turnaji v Ludslavicích nás dále reprezentovali Nathanael Šumbera, Marek Navrátil, Pavlína Škrabolová, František Kujal, Aneta Coufalová, Míša Kurinnyi a Šárka Kyjovská. Výsledky všech našich šachistů můžete vidět na odkaze:

Chess-Results Server Chess-results.com - Open Air Ludslavice - 3. ročník rapid turnaje pod otevřeným nebem 2. 9. 2023

 

Chtěl bych poděkovat všem chlapcům a děvčatům za vzornou reprezentaci našeho šachového oddílu, jste příkladem pro všechny ostatní hráče našeho oddílu. Děkuji také všem rodičům za dopravu šachistů na turnaj a především pak panu Sozaňski, který na turnaj dopravil 7 šachistů. Věřím tomu, že na dalším šachovém turnaji, který se hraje v Boršicích 30. září, budeme také úspěšní a účast našich mladých šachistů bude ještě větší.

Mgr. Jan Štefek

 

 

MČR družstev mladších žáků

16. – 18. června se hrálo v Harrachově, v hotelu Fit Fun, Mistrovství republiky družstev mladších žáků v šachu, kterého se zúčastnilo i družstvo mladších žáků našeho oddílu ŠK Sulimov. Celkem na tomto turnaji hrálo 28 týmů z celé republiky. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol s tempem hry 2 x 25 minut + přídavek, 10 vteřin na každý tah. Náš oddíl reprezentovali: Honza Brtník, Jakub Paulec /hostující hráč /, Šimon Drábek, Terezka Ševčíková, Ondra Štěpánek, Filip Ševčík a Šárka Kyjovská. Podle startovní listiny jsme byli nasazeni jako 27. družstvo a tak jsme očekávali, že nemáme velké ambice na solidní umístění. Na tomto mistrovství jsme nakonec obsadili velmi pěkné 20. místo, i když jsme se v průběhu turnaje umisťovali uprostřed startovního pole, nejlépe jsme na tom byli po 3. kole, když jsme byli průběžně na 9. místě. V turnaji jsme porazili velmi silná družstva a sice ŠS Železné Hory, ŠK 64 Plzeň a ŠK Duras BVK Brno, cennou remízu jsme uhráli s ŠK Světlá nad Sázavou.

Nejvíce bodů pro tým získali Terezka Ševčíková /5,5/, Filip Ševčík /4,5/, Ondra Štěpánek /4/, Jakub Paulec /3,5/ a Šimon Drábek /2/. Honza Brtník hrál na 1. šachovnici, měl nejtěžší soupeře a pomohl ostatním našim hráčům, aby hráli proti lehčím soupeřům. Šárka Kyjovská odehrála jen 2 partie, pokud by odehrála více zápasů, získala by také více bodů. Děkuji chlapcům a oběma děvčatům za velmi pěkný výsledek, opravdu je umístění na 20. místě nečekané, dobře jste reprezentovali náš oddíl, můžete být všichni pyšní, že jsme dosáhli takového úspěchu. I v příští sezóně bude sestava našeho družstva mladších žáků zhruba ve stejném složení, a pokud budeme úspěšní na Krajském přeboru družstev mladších žáků v šachu na jaře příštího roku, můžeme náš oddíl reprezentovat na Mistrovství republiky družstev mladších žáků v šachu i v roce 2024, které se bude hrát někde na Moravě.

Potěšilo nás, že Mistrovství republiky družstev mladších žáků v šachu vyhrálo družstvo z našeho kraje, a sice chlapci a děvčata ze šachového oddílu ŠK Staré Město!! Děkuji všem rodičům za pomoc s přípravou a organizací tohoto turnaje. Děkuji jim také za zajištění dopravy na tento turnaj, především pak panu Štěpánkovi, který na turnaj dopravil prakticky polovinu našeho týmu. Děkuji také předsedovi našeho oddílu panu Liboru Daňkovi, který se postaral o finanční zajištění tohoto turnaje, věřím tomu, že ho naši reprezentanti svým výkonem nezklamali.

Více informací k turnaji můžete najít na odkaze:

Chess-Results Server Chess-results.com - MČR družstev mladších žáků 2023

Mgr. Jan Štefek

družsrvo
Naše družstvo s doprovodem
hotel
Hotel Fit Fun
naše družstvo
Naše družstvo
Naši šachisté
Naši mladí šachisté

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Super výsledek z Malenovic

Šachisté našeho oddílu ŠK Sulimov byli na šachovém turnaji, který se hrál v sobotu 20. května ve Zlíně - Malenovicích opět mimořádně úspěšní a dovezli dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Je to až neuvěřitelné, že naši chlapci a děvčata vozí téměř pravidelně z různých šachových turnajů každý týden šachové medaile.

Teď už tedy pár informací k šachovému turnaji, který se hrál ve Zlíně -. Malenovicích 20. května 2023 a jeho oficiální název byl Zlínský šachový turnaj pro mládež 2023. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích a sice v kategorii "mladší", kde soutěžili chlapci a děvčata narození v roce 2007 a mladší a druhá kategorie byla "starší", kde hráli chlapci a děvčata narození v roce 2002 - 2006. V kategorii mladších šachistů hrálo 74 šachistů, z toho 14 děvčat. Náš oddíl reprezentovalo 5 chlapců a 1 dívka. Byli to tito šachisté: Maxmilián Lukesz, Toník Valenta, Jindra Sozaňski, Šimon Drábek, Honza Brtník a Šárka Kyjovská. Vítězem kategorie chlapců se stal překvapivě Maxmilián Lukesz, který uhrál 6 bodů ze sedmi partií a prohrál partii pouze s mistryní republiky Zuzanou Starou. Výsledek Maxe je nádherný, je to jeho první turnajová zlatá medaile ze soutěží jednotlivců, na turnaji porazil velmi silné hráče ze Zlínského kraje. Na vynikajícím třetím místě se umístil Toník Valenta, který stále dokazuje, že je silným šachistou. Na 24. místě se v absolutním pořadí umístil ziskem 4 bodů ze sedmi partií Šimon Drábek, který hrál také velmi dobře. Nečekaně dobře začal hrát turnaj Jindra Sozaňski, který vyhrál první tři partie, ale pak už mu šachová bohyně Caissa nepřála a zbývající partie prohrál, i tak byl výkon dobrý, Jindra se umísti v absolutním pořadí na 42. místě. Honzík Brtník uhrál také 3 body a umístil se na 44. místě. Naše jediná šachistka na turnaji, Šárka Kyjovská uhrála 2,5 bodu, mezi 14 děvčaty se umístila na 9. místě a v absolutním pořadí se umístila na solidním 56. místě. V kategorii starších šachistů hrálo 16 chlapců a 1 dívka a tou byla naše Anetka Coufalová. Anetka byla v této kategorii na turnaji jedinou dívkou a tak si z turnaje odváží zlatou medaili. Naše šachistka hrála svůj první velký šachový turnaj a uhrála své první turnajové body. Na třetím snímku, který je v příloze hraje proti Jakubovi Němcovi z Vlčnova, kterého porazila. Velká škoda, že na turnaji nebyli další naši chlapci a děvčata! Na první fotografii, která je v příloze jsou naši medailisté, zleva Anetka Coufalová, "zlatý" Maxmilián Lukesz a dále "bronzový" Toník Valenta. Na druhé fotografii, kde hrají naši chlapci partie 4. kola, je zprava Toník Valenta, Jindra Sozaňski a Maxmilián Lukesz. Je to nádherný moment turnaje, protože všichni naši hoši hráli na předních šachovnicích, to svědčí o jejich vynikajícím bodovém zisku v této fázi turnaje. Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim šachistům za opravdu vzornou reprezentaci našeho oddílu, jsem rád, že máme v oddíle tak úspěšné chlapce a děvčata.

Mgr. Jan Štefek

medailisté
Naši medailisté

 

chlapci
Chlapci ŠK Sulimov
Aneta
Aneta Coufalová

 

Další úspěch našich mladých šachistů ve Znojmě

Ve Znojmě se hrál v sobotu 13. května šachový turnaj "O Pohár ředitele GPOA". Byl to poslední turnaj v sérii turnajů o přebor mládeže Jihomoravského kraje v šachu. Terezka Ševčíková byla mezi všemi děvčaty opět nejlepší, když získala 5 bodů ze sedmi partií. Všechny partie hrála velmi dobře. Vítězství Terezky bylo již 3. zlatem v řadě v KP jihomoravského kraje a je tak jeho neoficiální vítězkou (počítají se tam 3 nejlepší výsledky z 5 turnajů). Filípek Ševčík měl tentokrát velmi těžký los a za sedmi partií potkal 5 hráčů z top10. I tak hrál velmi dobře. Po třetím kole se potýkal s bolestí břicha, přesto hrál dál a vedl si skvěle. Filípek se umístil v kategorii H8 na vynikajícím 3. místě. Děkuji opět rodičům Terezky a Filípka za obětavost a úsilí, kterou věnují svým dětem, podílejí se tak na skvělé propagaci našeho šachového oddílu a stojí za výraznými šachovými výsledky obou dětí. Věřím tomu, že mladý hráč našeho oddílu, šestiletý Filípek Ševčík, si brzy uhraje svoje první rapid elo, bude to odměna za velmi častou účast na šachových turnajích a především pak za výsledky, které na těchto turnajích dosáhl.

Další zajímavostí je, že všechny jihomoravské šachové turnaje ovládla děvčata z našeho oddílu. V Brankovicích vyhrála Ninka Slavíková a Terezka Ševčíková, ve Vyškově pak opět Ninuška Slavíková a Šárka Kyjovská a další tři turnaje v řadě už vyhrála Terezka Ševčíková.

Chess-Results Server Chess-results.com - O Pohár ředitele GPOA 2023

Mgr. Jan Štefek.

Terezka        Filip

Další velký úspěch v Bystřičce

22.4. se hrál v Bystřičce velký šachový turnaj při příležitosti 50.výročí založení oddílu TJ Sokol Bystřička. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 55 šachistů ve věku od  6 do 16 let. Turnaje se zúčastnili i šachisté našeho oddílu sourozenci Terezka a Filípek Ševčíkovi. Absolutní vítězkou  kategorie dívek se stala Terezka Ševčíková, která na turnaji porážela mnohem starší šachisty a šachistky. Terezka si z turnaje odvezla zlatou medaili, diplom a pěknou cenu. Filípek Ševčík byl nejmladším hráčem na turnaji a umístil se v kategorii chlapců do 8 let na vynikajícím 2.místě a z turnaje si odvezl stříbrnou medaili, diplom a drobnou cenu. Děkuji oběma šachistům za vzornou reprezentaci našeho oddílu a rodičům těchto dětí děkuji za to, že svým dětem věnují hodně svého volného času a podílejí se tak na jejich šachových úspěších. Připomínám, že Terezka ve velmi krátké době získala zlaté medaile v Brankovicích, v Brně, v Rajhradě, další zlatou medaili získala jako členka vítězného družstva na Krajském přeboru družstev mladších žáků, vyhrála 3 turnaj GP Zlínského kraje ve Starém Městě a po tomto turnaji je na 1.místě v seriálu všech turnajů GP Zlínského kraje. Dnešní zlatá medaile z turnaje v Bystřičce je už v pořadí pátá zlatá. Terezka bude v červnu hrát na Mistrovství republiky družstev v kategorii starších i mladších žáků. Její výsledky jsou odměnou za velmi pečlivou šachovou přípravu, které věnuje přes týden hodně času.

Mgr. Jan Štefek

Chess-Results Server Chess-results.com - Rapid mládeže - 50 let šachového oddílu TJ Sokol Bystřička - 22.4.2023

terezka

Subscribe to Mládež