Poslední kolo v Litenčicích

K poslednímu kolu okresního přeboru Kroměříž zajíždělo "B" družstvo Sulimova do Litenčic. Jako první skončili své partie na 1. šachovnici hrající Jarek Trávníček a na 3. šachovnici hrající Pepa Vachala, v obou případech remízou. Poté prohráli na 7. šachovnici hrající Adam Lednický, který udělal chybku ve střední hře a Martin Vrána hrající na 8. šachovnici, který neudržel věžovou koncovku. Naději na body nám vrátil na 6. šachovnici hrající Adam Uherka, když získal figuru a vítězství si již nenechal vzít. Jako další dohráli Štěpán Březovják na 3. šachovnici, který v mírně lepší pozici přehlédl chytrý odskok soupeře jezdcem se ziskem dámy a Staňa Štěrba na 5. šachovnici, který nestihl odehrát 40 tahů v předepsaném časovém limitu. Závěrečbná remíza Petra Řediny na 4. šachovnici již jen korigovala výsledek utkání na konečný stav 5,5 : 2,5 pro domácí Litenčice.

Litenčice_Sulimov

Naše družstvo tak zakončilo letošní sezonu s bilancí 2 vítězství, 1 remíza a 4 porážky. Zisk 7 bodů stačil na 6. místo v celkovém hodnocení letošního ročníku.

Konečná tabulka

Štěpán Březovják

 

Náš předposlední zápas

V šestém, předposledním kole letošního ročníku regionálního přeboru Kroměříž, jsme se utkali s velmi silným soupeřem ŠK Holešov "B". Soupeř přijel pouze se šesti hráči, takže Martin Vrána na osmé šachovnici a Staňa Štěrba na sedmé šachovnici získali kontumační vítězství. Jako první ukončil remízou svou partii Petr Ředina na 5. šachovnici, poté Jarek Trávníček na 1. šachovnici a Pepa Vachala na 4 šachovnici. Velmi důležitý bod proti oslabenému soupeři přidal na šesté šachovnici hrající Richard Čelechovský, jehož soupeř ve zřejmě již prohrané pozici nestihl odehrát v časovém limitu předepsaný počet 40 tahů a prohrál na čas. Na druhé šachovnici hrající Jirka Závodský a na třetí šachovnici hrající Štěpán Březovják neudrželi své pozice, kdy oba měli o pěšce méně a oba zápasy skončily vítězstvím soupeřů.

 

Sulimov "B" - ŠK Holešov "B"

 

 

Pěkně jsme si zahráli

V 5. kole regionálního přeboru Kroměříž jelo naše družstvo do Holešova k zápasu s vedoucím družstvem soutěže EMKaD Holešov "B". Jako první skončila partie na 8. šachovnici, kde v souboji mladých nadějných šachistů Max Lukesz svého soupeře jasně přehrál a zaslouženě zvítězil. Poté prohrál na 6. šachovnici hrající Staňa Štěrba, když přehlédl pěknou kombinaci soupeře vedoucí k zisku dámy. Jako třetí dohrál Štěpán Březovják hrající na 3. šachovnici, když ztrácel již v zahájení. Poté se podařilo vyhrát na 5. šachovnici hrajícímu Petru Ředinovi, kterému zůstali volní oba krajní pěšci a soupeř by nedokázal zábránit proměně alespoň jednoho pěšce v dámu. Na 7. šachovnici měl zřejmě vyhranou věžovou koncovku nadějný mladý hráč Adam Lednický, bohužel zaplatil daň za svou nezkušenost a po několika drobných nepřesnostech nakonec prohrál. Poté prohrál i na 4. šachovnici hrající Pepa Vachala. Za stavu 4:2 pro domácí se hrálo již jen na prvních dvou šachovnicích. Na druhé šachovnici hrající Honza Bártek postupně využil výhodnější pozici a jednoho pěšce k zisku dalších 2 pěšců a zaslouženě zvítězil. Na první šachovnici soupeř Jarka Trávníčka obětoval figuru za hrozivě vyhlížející útok, který náš hráč dokázal odvrátit, vyměnil střelce a dámy a s jezdcem více dokázal zvítězit. Nakonec tedy po dramatickém průběhu skončil zápas zaslouženou remízou 4:4.

EMKaD Holešov "B" - Sulimov "B"

Štěpán Březovják

Souboj o "Černého Petra"

Ve 4. kole regionálního přeboru Kroměříž jsme nastoupili k domácímu utkání proti týmu SK Rusava. Obě družstva byla prozatím bez bodu a dělila se tak o nepopulární poslední místo tabulky.

Jako první ukončil svůj zápas na 6. šachovnici Staňa Štěrba. Ve vyrovnané pozici se dohodl se soupeřem na remíze. Po pěkné kombinaci získal Petr Ředina hrající na 5. šachovnici soupeřovu dámu a ten se ihned vzdal. Druhé vítězství našeho týmu přidal na 8. šachovnici hrající Ondra Jakšl, když ve věžové koncovce s pěšcem více vyměnil věže a volného pěšce se mu podařilo prosadit. Poté prohrál na 7. šachovnici Petr Jurášek, když postupně ztratil dva pěšce a koncovku si již zkušený soupeř pohlídal. Druhou remízu přidal na 3. šachovnici hrající Štěpán Březovják, i když pozici měl zřejmě mírně lepší a mohl ještě chvíli hrát. Na druhé šachovnici obětoval Honza Bártek pěšce za cenu uvolnění svého jiného pěšce, kterého by úspěšně prosadil do dámy, kdyby se soupeř nevzdal. Na 4. šachovnici od začátku partie stál mnohem hůře Pepa Vachala a svou partii prohrál. O výsledku celého utkání se tedy rozhodovalo na první šachovnici. Jarek Trávníček s pěšcem více nabídl svému soupeři remízu, která by nám zajistila vítězství. Soupeř se rozhodl bojovat až do konce, v časové tísni obou hráčů obětoval kvalitu za útok, nicméně Jarkovi se podařilo útok odrazit, získal druhého pěšce a soupeř se vzdal. Díky bojovnému výkonu všech hráčů jsme poprvé v letošní sezoně získali body do turnajové tabulky a odpoutali se od posledního místa.

 

Sulimov B - Rusava

 

Štěpán Březovják

Zatím se nám nedaří ...

Ve třetím kole regionálního přeboru Kroměříž jsme nastoupili k utkání s družstvem Bystřice pod Hostýnem. Jako první ukončil svou partii Ondra Jakšl hrající na 7. šachovnici, který zápas pojal jako bleskovou partii a ani ne po 30 minutách a 50 tazích zaslouženě prohrál. Poté remizovali na 1. šachovnici Jarek Trávníček a na 2. šachovnici Jirka Závodský. Na ostatních šachovnicích byly pozice vyrovnané. Postupně však získali převahu hráči soupeře na 4 a 6 šachovnici. Staňa Štěrba na 6. šachovnici postupně ztrácel až zaslouženě prohrál. Na 8. šachovnici Max Lukesz získal pěšce, ale v koncovce nestejnobarevných střelců pěšce neprosadil a remizoval. Na 5. šachovnici v koncovce udělal hrubou chybu Richard Čelechovský, ztratil dámu a partii vzdal. To již bylo o vítězství hostů rozhodnuto a vypadalo to na debakl domácích, protože na 4. šachovnici prohrával Pepa Vachala o pěšce a byl pod tlakem soupeře a já měl na 3. šachovnici horší pozici a jen necelých 10 minut na 22 tahů. Nakonec Pepa zvítězil po hrubce soupeře, který mu nechal zadarmo věž a tím ztratil figuru i nadějný útok. Mně se podařilo v časové tísni udržet solidní pozici, dokonce jsem mohl získat dámu za 2 věže, což jsem v časové tísni přehlédl, takže konečná remíza je asi zasloužená. Poslední 2 partie již pouze zmírnily porážku našeho družstva na 3 : 5.

Štěpán Březovják

 

SulimovB - Bystřice p. Hostýnem

Subscribe to Sulimov B