ŠK RAPOS Sulimov B - Bystřice p. H. C

Závěrečné kolo regionální soutěže Kroměříž jsme odehráli v domácím prostředí s družstvem Bystřice pod Hostýnem C. Nastoupili jsme v sestavě Antonín Valenta, Štěpán Březovják, Josef Vachala, Petr Ředina a Petr Jurášek. Jako první dohrál svou partii Petr na 5. šachovnici, kdy postupně získal převahu dvou pěšců a figury a před postavením dámy se soupeř vzdal. Jako druhý dohrál Toník na 1. šachovnici. Nejprve získal kvalitu, poté celou figuru a 2 pěšce a soupeř se vzdal. Jako třetí dohrál Petr na 4. šachovnici, když soupeř přehlédl mat na poslední řadě. Již od začátku své partie ztrácel na soupeře na 3. šachovnici hrající Pepa. V závěru ho soupeř pěknou kombinací připravil o dámu a Pepa se vzdal. Jako poslední dohrál svou partii Štěpán, který ve vyrovnané věžové koncovce nabídl remízu a soupeř ji přijal.

V tomto kole jsme díky vítězství udrželi 1. místo v tabulce, a pokud naše A družstvo postoupí do krajské soutěže, bude se naše B družstvo moci vrátit do Regionálního přeboru.

Štěpán Březovják

ŠK Loukov - ŠK Rapos Sulimov "B"

V šestém kole regionálního přeboru Kroměříž zajíždělo "B" družstvo Sulimova do Loukova. Nastoupili jsme v sestavě Jirka Závodský, Toník Valenta, Štěpán Březovják, Pepa Vachala a Petr Ředina. V utkání jsme byli favority a předpoklady se naplnily, i když na některých šachovnicích až po velkém boji. Jako první vyhrál svou partii Pepa, jehož soupeř se shlédl v zisku pěšce a tím ponechal zcela nekrytou svoji dámu. Po její ztrátě se hned vzdal. Jako druhý vyhrál svou partii Štěpán, který otevřel F sloupec na kterém zdvojil věže a s přispěním dámy a bělopolného střelce partii dotáhl do vítězného konce. Třetí bod, znamenající výhru družstva, přidal Toník. V průběhu hry získal 2 volné pěšce  na sloupcích "a" a "b" a v pěšcové koncovce 4 jezdců s přehledem prosadil jednoho ze svých pěšců. Před postavením dámy se soupeř vzdal. Na páté šachovnici zvítězil Petr, když po několika obratech v partii využil svého jezdce proti střelci a před postavením dámy se soupeř vzdal. Jako poslední dohrál Jirka, který hrál posledních 15 tahů v časové tísni. Nicméně i tak si pohlídal koncovku ve které dostal svého h pěšce na předposlední řadu, g pěšce pak na 6 řadu, soupeři vysbíral všechny jeho pěšce a ten byl nucen se vzdát.

Zvítězili jsme tak 5:0 a pojistili si před posledním kolem první místo v tabulce soutěže.

Štěpán Březovják

ŠK Rapos Sulimov B - Sokol Postoupky B

V pátém kole se naše družstvo utkalo s vedoucím týmem soutěže Postoupkami, které doposud neztratily ani bod. Soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě, my jsme naopak nastoupili pouze ve 4 hráčích. Utkání tedy slibovalo velmi napínavé souboje. Jako první ukončil svou partii Libor Daněk, který postupně sbíral soupeřovy figurky a za půlhodinku vyhrál. Partie pana Šišky na 3 šachovnici a partie Toníka Valenty na 1 šachovnici vypadaly od začátku remízově. Naopak na druhé šachovnici hrající Štěpán Březovják měl postupně horší pozici. V závěru jeho partie se k nám přiklonilo štěstí, když soupeř v již vyhrané pozici přehodil tahy, ztratil figuru a partii vzdal. Toník Valenta dosáhl remízy věčným šachem a pan Šiška udržel ve vyrovnané pěšcové koncovce taktéž remízu, což stačilo našemu družstvu k vítězství a k posunu zpět do čela průběžné tabulky naší soutěže.

Štěpán Březovják

 

4. kolo regionální soutěže Kroměříž

Ve 4. kole RS Kroměříž zavítalo družstvo ŠK Sulimov "B" k zápasu v Kroměříži s týmem Slavia Kroměříž "F". K zápasu jsme nastoupili v sestavě Závodský, Lukesz, Březovják, Čelechovský a Šiška. V tomto zápase jsme byli opět favority, jenomže tentokrát se nám vůbec nedařilo. Nejprve po velmi dobrém zahájení a prostorové převaze prohrál svou partii Max Lukesz, protože mu zazvonil špatně vypnutý telefon. Jakékoliv zvuky vycházející z telefonu znamenají prohru majitele telefonu. V naprosto rovnocenné pozici ukončil svou partii Richard Čelechovský remízou. V té době již stál na prohru Štěpán Březovják, když špatně pokryl svého pěšce a partii opravdu prohrál. Naopak Alois Šiška neustále zvyšoval svou převahu a partii bez problému dovedl do vítězného konce. Na první šachovnici se tudíž rozhodovalo o tom, zda uhrajeme alespoň remízu. Jirka Závodský však v naprosto rovnocenné pozici musel dát svou partii za remízu a tím jsme utrpěli naši první letošní porážku 3:2.

Štěpán Březovják

 

ŠK Rapos Sulimov B - TJ Sokol Pravčice B

Ve 3. kole regionální soutěže Kroměříž nastoupilo B družstvo Sulimova proti B družstvu Pravčic. Nastoupili jsme v sestavě Jirka Závodský, Toník Valenta, Štěpán Březovják, Pepa Vachala a Alois Šiška. V zápase jsme byli vysokými favority, protože za hosty nastoupila jejich šachová mládež a to se začalo po pár tazích naplňovat. Na třetí, čtvrté a páté šachovnici soupeři již v počátku začali po hrubých chybách pramenících z nezkušenosti odevzdávat figurky a po 30 minutách a 20 až 25 tazích na jednotlivých deskách jsme vedli 3:0. O něco déle hrál na 2. šachovnici Toník Valenta a nejdéle hrál Jirka Závodský. Také tito naši hráči získali již v počátečních fázích partií výhodu figury a tyto pohodlně dotáhli k výhře. Výsledek byl tedy jednoznačný, zvítězili jsme 5:0.

Štěpán Březovják

Subscribe to Sulimov B