7. září 2024 se hrál v Ludslavicích 4. ročník turnaje Open Air Ludslavice, kterého se zúčastnilo 90 hráčů z celého kraje. Turnaje se zúčastnil mimo jiné mezinárodní šachový velmistr Vlastimil Babula a dále také několik federálních šachových mistrů.

Náš šachový oddíl reprezentovalo na turnaji 16 našich mladých šachistů, z toho 13 chlapců a 3 děvčata. Vítězem šachového turnaje se stal mezinárodní šachový velmistr Vlastimil Babula, 2. místo obsadil federální mistr Vlastimil Babula junior a na 3. místě skončil federální mistr Bayajavkhlan Delgerdalai.

Naši mladí šachisté hráli skvěle, nejlepšího umístění dosáhl Toník Valenta, který se ziskem 5 bodů umístil na skvělém 33. místě. Fantastický výkon předvedla na turnaji Pavlínka Škrabolová, která získala na turnaji 5 bodů a umístila se na celkovém 39. místě když zaznamenala na turnaji 4 vítězství, 2 remízy a 3 porážky. Mimochodem, v posledních pěti partiích neokusila hořkost porážky a porážela velmi silné šachisty. Výkon Pavlínky je skvělým příslibem před Mistrovstvím republiky v rapid šachu, které se hraje 14. - 15. září v Harrachově a kde naše hráčka bude startovat v kategorii D 14. Na tomto mistrovství bude náš oddíl reprezentovat také Šárinka Kyjovská a to v kategorii D 10. Obě děvčata budou také na soupisce 1. ligy mládeže. Skvělé 4 body na turnaji ještě uhráli Adam Tučapec, Šimon Drábek a Adam Uherka.

Za účast na turnaji chválím ovšem všechny naše šachisty, bez ohledu na to, kolik bodů uhráli. Děkuji všem rodičům za pomoc s dopravou na turnaj, především pak panu Škrabolovi, paní Kyjovské a paní Zelinkové, tito rodiče vezli na turnaj mimo své děti také další šachisty.