Vyškovská rošáda 7. ledna 2023

7. ledna se zúčastnilo 9 našich chlapců a 3 děvčata šachového turnaje ve Vyškově. Hrálo se celkem ve čtyřech věkových kategoriích, a sice do 8 let, do 10 let, do 12 let a do 14 let. V každé věkové kategorii se pak hodnotili zvlášť chlapci a zvlášť děvčata. I tentokrát jsme byli na tomto turnaji mimořádně úspěšní, odvezli jsme si 2 zlaté medaile a všichni naši šachisté hráli skvěle. Výsledky našich mladých šachistů v jednotlivých kategoriích byly následující:

V nejmladší kategorii do 8 let obsadila Nina Slavíková 1. místo a z turnaje si odváží nejen zlatou medaili, velmi pěkné ceny, ale i hodně krásných zážitků. Ninuška získala 4 body ze sedmi partií. Velmi pěkně se na turnaji umístil Arnošt Buček, který uhrál 4 body a byl mezi chlapci na 6. místě. Velmi překvapil Filípek Ševčík, který na svém prvním turnaji uhrál neuvěřitelných 3,5 bodu, umístil se na 11. místě, hned za Filípkem se umístil na 12. místě Matěj Drábek, který získal také 3,5 bodu. Pěkně hrál i Adámek Kuneš, který uhrál 2,5 bodu a skončil na 17. místě.

V kategorii dívek do 10 let získala 1. místo překvapivě Šárka Kyjovská, vyhrála 4 partie, když dokázala v turnaji porážet silné soupeře. Z turnaje si mimo zlatou medaili odváží Šárinka i pěknou cenu. V této kategorii velmi pěkně na turnaji hrála Terezka Ševčíková, která získala také 4 body a obsadila krásné 4. místo, stupně vítězů ji tedy utekly jen o pověstný vlásek.

V kategorii chlapců do 10 let se umístil na velmi pěkném 8. místě Ondra Štěpánek, který získal 4 body, na 24. místě skončil Peťa Kuneš se dvěma body.

Mezi chlapci v kategorii do 12 let byl nejlepší z našich šachistů Honza Brtník, kterému 4 body stačily k 15. místu, 2 body na turnaji si uhrál František Kujal, který obsadil 34. místo a stejný počet bodu uhrál i Alex Bradáč, který skončil na 35. místě.

Všichni chlapci a děvčata si z turnaje bez ohledu na umístění odváží pěkné ceny. Děkuji všem našim chlapcům a děvčatům za vzornou reprezentaci oddílu, byli jste úžasní, udělali jste radost nejen sami sobě, ale také vašim rodičům a mně jako trenérovi. Děkuji také všem rodičům, kteří zajistili dopravu na tento turnaj, díky vaší pomoci můžou naši šachisté podobné turnaje hrát.