Šachového turnaje ve Starém Městě se zúčastnilo 18 chlapců a 6 dívek našeho šachového oddílu ŠK Sulimov.

V kategorii do 10 let jsme zaznamenali historický úspěch, když v kategorii dívek do 10 let byly na stupních vítězů 2 naše šachistky. 1. místo v kategorii dívek obsadila Terezie Ševčíková ziskem 5 bodů ze 7 partií, z turnaje si odvezla zlatou medaili a také pěknou věcnou cenu. Terezka se umístila v absolutním pořadí na 7. místě, v této kategorii startovalo 55 šachistů. Nádherný výsledek Terezky byl umocněn výsledkem malé Ninky Slavíkové, která se umístila na 2. místě, Ninuška si odvezla z turnaje stříbrnou medaili a také pěknou věcnou cenu. Je to poprvé v historii našeho šachového oddílu, kdy se na stupních vítězů umístily dvě šachistky našeho oddílu, tento výsledek je zcela výjimečný!! Velmi pěkně na turnaji ještě hrála i Šárka Kyjovská, která uhrála 3,5 bodu a mezi třinácti děvčaty se umístila na velmi pěkném 6. místě. V kategorii chlapců do 10 let jsme měli ve skupině 11 chlapců, nejlepší výsledek zaznamenal Ondra Štěpánek, který uhrál 4,5 bodu a mezi chlapci se umístil na solidním 11. místě, pěkné 4 body v turnaji získal Kurinnyi Mikhailo a Filípek Ševčík. Ještě dobrých 50 % bodů uhrál Jirka Kašík, všichni jmenovaní šachisté podali vynikající nebo velmi dobrý výkon. Méně než 50 % bodů v této kategorii uhráli Arnošt Buček, Matěj Loučka, Matěj Drábek, Jakub Kadlík, Ondra Jurkovič, Teodor Řezáč a Jakub Strnad.

V kategorii chlapců do 12 let jsme měli 5 chlapců, nejlépe se umístil Šimon Drábek, který uhrál 4 body a mezi chlapci obsadil 9 místo, dobrý výsledek ještě uhrál Albert Řezáč, ten získal 3,5 bodu. Méně než 50 % bodů uhráli František Kujal, Alexandr Bradáč a Maxmilián Mokrý. Naše děvčata v této kategorii nestartovala.

V kategorii do 14 let jsme měli na turnaji 2 chlapce a 3 děvčata. Pavlínka Škrabolová uhrála 3,5 bodu a umístil se mezi děvčaty na pěkném 4. místě, méně než 50 % bodů uhrála Aneta Zdráhalová a Julie Řezáčová. V kategorii chlapců se našim šachistům příliš nedařilo, a méně než 50 % bodů uhráli Adam Sokolínský a Václav Zdráhal.

Děkuji všem našim šachistům za vzornou reprezentaci oddílu, byli jste skvělí. Děkuji také všem rodičům za pomoc s dopravou na turnaj, vaše pomoc je opravdu příkladná. Na závěr mám jen jedno přání, kéž by takových pěkných výsledků na šachových turnajích bylo více, 25. březen 2023 byl opravdu mimořádný a velký den našeho šachového oddílu ŠK Sulimov.