22.4. se hrál v Bystřičce velký šachový turnaj při příležitosti 50.výročí založení oddílu TJ Sokol Bystřička. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 55 šachistů ve věku od  6 do 16 let. Turnaje se zúčastnili i šachisté našeho oddílu sourozenci Terezka a Filípek Ševčíkovi. Absolutní vítězkou  kategorie dívek se stala Terezka Ševčíková, která na turnaji porážela mnohem starší šachisty a šachistky. Terezka si z turnaje odvezla zlatou medaili, diplom a pěknou cenu. Filípek Ševčík byl nejmladším hráčem na turnaji a umístil se v kategorii chlapců do 8 let na vynikajícím 2.místě a z turnaje si odvezl stříbrnou medaili, diplom a drobnou cenu. Děkuji oběma šachistům za vzornou reprezentaci našeho oddílu a rodičům těchto dětí děkuji za to, že svým dětem věnují hodně svého volného času a podílejí se tak na jejich šachových úspěších. Připomínám, že Terezka ve velmi krátké době získala zlaté medaile v Brankovicích, v Brně, v Rajhradě, další zlatou medaili získala jako členka vítězného družstva na Krajském přeboru družstev mladších žáků, vyhrála 3 turnaj GP Zlínského kraje ve Starém Městě a po tomto turnaji je na 1.místě v seriálu všech turnajů GP Zlínského kraje. Dnešní zlatá medaile z turnaje v Bystřičce je už v pořadí pátá zlatá. Terezka bude v červnu hrát na Mistrovství republiky družstev v kategorii starších i mladších žáků. Její výsledky jsou odměnou za velmi pečlivou šachovou přípravu, které věnuje přes týden hodně času.

Mgr. Jan Štefek

Chess-Results Server Chess-results.com - Rapid mládeže - 50 let šachového oddílu TJ Sokol Bystřička - 22.4.2023

terezka