Ve Znojmě se hrál v sobotu 13. května šachový turnaj "O Pohár ředitele GPOA". Byl to poslední turnaj v sérii turnajů o přebor mládeže Jihomoravského kraje v šachu. Terezka Ševčíková byla mezi všemi děvčaty opět nejlepší, když získala 5 bodů ze sedmi partií. Všechny partie hrála velmi dobře. Vítězství Terezky bylo již 3. zlatem v řadě v KP jihomoravského kraje a je tak jeho neoficiální vítězkou (počítají se tam 3 nejlepší výsledky z 5 turnajů). Filípek Ševčík měl tentokrát velmi těžký los a za sedmi partií potkal 5 hráčů z top10. I tak hrál velmi dobře. Po třetím kole se potýkal s bolestí břicha, přesto hrál dál a vedl si skvěle. Filípek se umístil v kategorii H8 na vynikajícím 3. místě. Děkuji opět rodičům Terezky a Filípka za obětavost a úsilí, kterou věnují svým dětem, podílejí se tak na skvělé propagaci našeho šachového oddílu a stojí za výraznými šachovými výsledky obou dětí. Věřím tomu, že mladý hráč našeho oddílu, šestiletý Filípek Ševčík, si brzy uhraje svoje první rapid elo, bude to odměna za velmi častou účast na šachových turnajích a především pak za výsledky, které na těchto turnajích dosáhl.

Další zajímavostí je, že všechny jihomoravské šachové turnaje ovládla děvčata z našeho oddílu. V Brankovicích vyhrála Ninka Slavíková a Terezka Ševčíková, ve Vyškově pak opět Ninuška Slavíková a Šárka Kyjovská a další tři turnaje v řadě už vyhrála Terezka Ševčíková.

Chess-Results Server Chess-results.com - O Pohár ředitele GPOA 2023

Mgr. Jan Štefek.

Terezka        Filip