Šachisté našeho oddílu ŠK Sulimov byli na šachovém turnaji, který se hrál v sobotu 20. května ve Zlíně - Malenovicích opět mimořádně úspěšní a dovezli dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. Je to až neuvěřitelné, že naši chlapci a děvčata vozí téměř pravidelně z různých šachových turnajů každý týden šachové medaile.

Teď už tedy pár informací k šachovému turnaji, který se hrál ve Zlíně -. Malenovicích 20. května 2023 a jeho oficiální název byl Zlínský šachový turnaj pro mládež 2023. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích a sice v kategorii "mladší", kde soutěžili chlapci a děvčata narození v roce 2007 a mladší a druhá kategorie byla "starší", kde hráli chlapci a děvčata narození v roce 2002 - 2006. V kategorii mladších šachistů hrálo 74 šachistů, z toho 14 děvčat. Náš oddíl reprezentovalo 5 chlapců a 1 dívka. Byli to tito šachisté: Maxmilián Lukesz, Toník Valenta, Jindra Sozaňski, Šimon Drábek, Honza Brtník a Šárka Kyjovská. Vítězem kategorie chlapců se stal překvapivě Maxmilián Lukesz, který uhrál 6 bodů ze sedmi partií a prohrál partii pouze s mistryní republiky Zuzanou Starou. Výsledek Maxe je nádherný, je to jeho první turnajová zlatá medaile ze soutěží jednotlivců, na turnaji porazil velmi silné hráče ze Zlínského kraje. Na vynikajícím třetím místě se umístil Toník Valenta, který stále dokazuje, že je silným šachistou. Na 24. místě se v absolutním pořadí umístil ziskem 4 bodů ze sedmi partií Šimon Drábek, který hrál také velmi dobře. Nečekaně dobře začal hrát turnaj Jindra Sozaňski, který vyhrál první tři partie, ale pak už mu šachová bohyně Caissa nepřála a zbývající partie prohrál, i tak byl výkon dobrý, Jindra se umísti v absolutním pořadí na 42. místě. Honzík Brtník uhrál také 3 body a umístil se na 44. místě. Naše jediná šachistka na turnaji, Šárka Kyjovská uhrála 2,5 bodu, mezi 14 děvčaty se umístila na 9. místě a v absolutním pořadí se umístila na solidním 56. místě. V kategorii starších šachistů hrálo 16 chlapců a 1 dívka a tou byla naše Anetka Coufalová. Anetka byla v této kategorii na turnaji jedinou dívkou a tak si z turnaje odváží zlatou medaili. Naše šachistka hrála svůj první velký šachový turnaj a uhrála své první turnajové body. Na třetím snímku, který je v příloze hraje proti Jakubovi Němcovi z Vlčnova, kterého porazila. Velká škoda, že na turnaji nebyli další naši chlapci a děvčata! Na první fotografii, která je v příloze jsou naši medailisté, zleva Anetka Coufalová, "zlatý" Maxmilián Lukesz a dále "bronzový" Toník Valenta. Na druhé fotografii, kde hrají naši chlapci partie 4. kola, je zprava Toník Valenta, Jindra Sozaňski a Maxmilián Lukesz. Je to nádherný moment turnaje, protože všichni naši hoši hráli na předních šachovnicích, to svědčí o jejich vynikajícím bodovém zisku v této fázi turnaje. Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim šachistům za opravdu vzornou reprezentaci našeho oddílu, jsem rád, že máme v oddíle tak úspěšné chlapce a děvčata.

Mgr. Jan Štefek

medailisté
Naši medailisté

 

chlapci
Chlapci ŠK Sulimov
Aneta
Aneta Coufalová