16. – 18. června se hrálo v Harrachově, v hotelu Fit Fun, Mistrovství republiky družstev mladších žáků v šachu, kterého se zúčastnilo i družstvo mladších žáků našeho oddílu ŠK Sulimov. Celkem na tomto turnaji hrálo 28 týmů z celé republiky. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol s tempem hry 2 x 25 minut + přídavek, 10 vteřin na každý tah. Náš oddíl reprezentovali: Honza Brtník, Jakub Paulec /hostující hráč /, Šimon Drábek, Terezka Ševčíková, Ondra Štěpánek, Filip Ševčík a Šárka Kyjovská. Podle startovní listiny jsme byli nasazeni jako 27. družstvo a tak jsme očekávali, že nemáme velké ambice na solidní umístění. Na tomto mistrovství jsme nakonec obsadili velmi pěkné 20. místo, i když jsme se v průběhu turnaje umisťovali uprostřed startovního pole, nejlépe jsme na tom byli po 3. kole, když jsme byli průběžně na 9. místě. V turnaji jsme porazili velmi silná družstva a sice ŠS Železné Hory, ŠK 64 Plzeň a ŠK Duras BVK Brno, cennou remízu jsme uhráli s ŠK Světlá nad Sázavou.

Nejvíce bodů pro tým získali Terezka Ševčíková /5,5/, Filip Ševčík /4,5/, Ondra Štěpánek /4/, Jakub Paulec /3,5/ a Šimon Drábek /2/. Honza Brtník hrál na 1. šachovnici, měl nejtěžší soupeře a pomohl ostatním našim hráčům, aby hráli proti lehčím soupeřům. Šárka Kyjovská odehrála jen 2 partie, pokud by odehrála více zápasů, získala by také více bodů. Děkuji chlapcům a oběma děvčatům za velmi pěkný výsledek, opravdu je umístění na 20. místě nečekané, dobře jste reprezentovali náš oddíl, můžete být všichni pyšní, že jsme dosáhli takového úspěchu. I v příští sezóně bude sestava našeho družstva mladších žáků zhruba ve stejném složení, a pokud budeme úspěšní na Krajském přeboru družstev mladších žáků v šachu na jaře příštího roku, můžeme náš oddíl reprezentovat na Mistrovství republiky družstev mladších žáků v šachu i v roce 2024, které se bude hrát někde na Moravě.

Potěšilo nás, že Mistrovství republiky družstev mladších žáků v šachu vyhrálo družstvo z našeho kraje, a sice chlapci a děvčata ze šachového oddílu ŠK Staré Město!! Děkuji všem rodičům za pomoc s přípravou a organizací tohoto turnaje. Děkuji jim také za zajištění dopravy na tento turnaj, především pak panu Štěpánkovi, který na turnaj dopravil prakticky polovinu našeho týmu. Děkuji také předsedovi našeho oddílu panu Liboru Daňkovi, který se postaral o finanční zajištění tohoto turnaje, věřím tomu, že ho naši reprezentanti svým výkonem nezklamali.

Více informací k turnaji můžete najít na odkaze:

Chess-Results Server Chess-results.com - MČR družstev mladších žáků 2023

Mgr. Jan Štefek

družsrvo
Naše družstvo s doprovodem
hotel
Hotel Fit Fun
naše družstvo
Naše družstvo
Naši šachisté
Naši mladí šachisté