Celkem 148 chlapců a děvčat se zúčastnilo 6. ledna 2024 18. ročníku „Vyškovské rošády“, šachového turnaje ve Vyškově. Tento turnaj je obdobou našich turnajů Grand Prix Zlínského kraje.

Turnaj se hrál ve dvou skupinách, ve skupině „A“ hrálo 89 šachistů ve věkové kategorii do 14 let a ve věkové kategorii do 12 let. Hrálo se jako obvykle švýcarským systémem na 7 kol, s hracím tempem 2 x 15 minut, s přídavkem 5 vteřin na každý tah. Chlapci a děvčata hráli společně, hodnoceni pak byli samostatně.

Náš oddíl reprezentovali ve věkové kategorii do 12 let Šimon Drábek, Pavel Nachlinger a Jakub Slíva. Poměrně dobře hrál Šimon Drábek, který se umístil v absolutním pořadí na 38. místě ziskem 4 bodů.

Ve věkové kategorii do 14 let hrál velmi dobře náš hráč, Adam Tučapec, který uhrál 4,5 bodu ze sedmi partií a v absolutním pořadí se umístil na velmi pěkném 18. místě. Adam v turnaji porážel velmi silné šachisty a navázal tak na velmi pěkný výkon z 1. turnaje Grand Prix v Bezměrově.

Ve skupině „B“ hrálo 59 šachistů s datem narození v roce 2014 a hráči mladší. Hrálo se stejným systémem jako ve skupině „A“, hodnoceny byly po turnaji zvlášť věkové kategorie do 8 let a do 10 let.

Ve věkové kategorii do 10 let hrála na turnaji Šárka Kyjovská, Matěj Drábek a Ondra Jurkovič. Vítězkou kategorie dívek do 10 let se stala stejně jako v roce minulém, Šárka Kyjovská, která podala na turnaji mimořádně pěkný výkon, když uhrála 5 bodů ze sedmi partií. Prohrála pouze jednu partii a to v posledním kole. Šárka se umístila v absolutním pořadí na 7. místě z 59 šachistů. Šárka si odváží z turnaje zlatou medaili, diplom a věcnou cenu. Velmi dobře hrál Matěj Drábek, který uhrál také 4,5 bodu ze sedmi partií. Pěkné 3 body ze sedmi partií uhrál i Ondra Jurkovič.

V kategorii do 8 let hrála Nina Slavíková, která ziskem 4,5 bodů ze sedmi partií obsadila mezi děvčaty velmi pěkné 3. místo a z turnaje si tak odvezla bronzovou medaili, diplom a věcnou cenu.

Všichni chlapci i děvčata si z tohoto turnaje odnesli věcné ceny a předpokládám, že i cenné šachové zkušenosti. Děkuji za vzornou reprezentaci všem chlapcům a děvčatům. Rodičům děkuji za pomoc s dopravou a za péči, kterou svým dětem během turnaje věnovali. Věřím tomu, že se zúčastníte dalšího turnaje, který se hraje za týden ve Zlíně – Malenovicích. Podrobné výsledky z turnaje „Vyškovská rošáda“, můžete vidět po kliknutí na odkazy, které vám posílám.