Dobrý den vážení rodiče, dobrý den chlapci a děvčata, včerejší den s datumem 27.ledna 2024 bude navždy spojen s výjimečným úspěchem mladých šachistů našeho oddílu ŠK Sulimov. V konkurenci 14 oddílů zlínského kraje se včera hrálo ve Zlíně - Malenovicích 1. - 4. kolo Krajského přeboru mládeže v šachu. Soutěž se bude dohrávat 5. - 7. kolem 2.března ve Vsetíně. V soutěži máme dva týmy, ŠK Sulimov "A" a ŠK Sulimov "B". Všichni chlapci a děvčata, kteří včera ve Zlíně hráli podali vynikající výkon. Naše družstvo ŠK Sulimov "A" je po 4.kole na 1.místě této soutěže, když vyhrálo přesvědčivě všechny zápasy a porazilo postupně ŠK Zlín - Malenovice 4 : 1. ŠK Staré Město "E" 5 : 0, T.J. Sokol Ústí 4 : 1 a ŠK Staré Město "D" 3,5 : 1.5. Naše "áčko" reprezentovali: Andrij Leonovec, Radek Šudřich, Maxmilián Lukesz, Šimon Drábek, Adam Tučapec a Pavlína Škrabolová. Náš tým byl v turnaji nasazen na 4.místě, ale podařilo se mu ve 3.kole porazit 2.nasazený tým soutěže T.J. Sokol Ústí a ve 4.kole naši šachisté porazili i 1.nasazený tým. Zní to neuvěřitelně, ale tyto výsledky hodně napověděly o tom, že náš tým má reálné šance na postup do 1.ligy mládeže.

Dařilo se i našemu "béčku", který nastoupilo ve složení: Adam Lednický, Martin Vrána, Jirka Hýža, Dominik Šudřich, Šárka Kyjovská a Petr Novotný. Po 4. kole je naše "béčko" na vynikajícím 6.místě v konkurenci 14 týmů kraje. Dole vám posílám odkaz, kde můžete vyhledat podobné výsledky celé soutěže. Na závěr chci říci, že šance na postup do 1.ligy mládeže je velmi vysoká, silné soupeře máme za sebou a postoupit můžeme i v případě, že jeden zápas prohrajeme. Děkuji všem chlapcům a děvčatům za vynikající výsledky a také děkuji všem rodičům za pomoc s dopravou. Za 14 dnů se hraje Krajský přebor družstev mladších žáků v šachu také ve Zlíně - Malenovicích a i v tomto případě, máme velkou šanci přebor vyhrát a postoupit na Mistrovství republiky, stejně jako v roce minulém. Zachovejte i nadále přízeň naší oblíbené královské hře!