21. dubna se hrál v Hošťálkové šachový turnaj – Memoriál Jana Kováře. Turnaje se zúčastnilo 150 šachistů, raritou byla účast nejlepšího šachisty naší republiky, mezinárodního velmistra Davida Navary. V turnaji hrálo také 14 šachistů šachového oddílu ŠK Sulimov. Turnaj se hrál na 9 kol s hracím tempem 13 minut na partii s přídavkem 2 vteřiny na každý tah. Vítězem turnaje se stal podle očekávání David Navara a to i přes porážku v 7 kole.

Z našich šachistů byl nejlepší Adam Tučapec, který získal zlatou medaili jako nejlepší hráč zlínského kraje v kategorii do 16 let. Adam uhrál 5,5 bodu a v turnaji porážel velmi silné hráče z celého kraje. Stejně dobře hrál i Adam Lednický, který uhrál také 5,5 bodu a i on porážel šachisty s vyšším elem. 4,5 bodu v turnaji uhráli Toník Valenta, Jirka Hýža a překvapivě také Šárka Kyjovská. Všichni jmenovaní šachisté hráli opravdu skvěle a vzorně reprezentovali náš oddíl. Výkony jmenovaných hráčů jsou příslibem dobrých výsledků v 1. lize mládeže, kterou budeme od podzimu hrát! Děkuji za účast také všem ostatním hráčům našeho oddílu. Škoda, že se ze zdravotních důvodů nemohli turnaje zúčastnit další naši šachisté, kteří se do turnaje původně přihlásili.