Poslední zápas ve Zborovicích

Dnes jsme zajížděli k poslednímu utkání sezóny 2023/24 do Zborovic. Sestava byla mírně oslabená o 3 hráče základní sestavy, ale přesto jsme přijížděli s dobrou náladou a již jistým postupem. Utkání se pro nás ze začátku vyvíjelo velmi pozitivně. Zahájili jsme velmistrovskou remízou na druhé šachovnici, kdy se soupeři dohodli na půlce už po deseti tazích. Jako druhý jsem skončil já, když mi soupeř již krátce po zahájení daroval pěšce a jeho pozice se sesypala. Vzápětí vyhrál i Adam L., když získal jezdce a koncovka už byla pro soupeře prohraná - 0,5:2,5. V této chvíli jsme sice vedli, ale další partie se nevyvíjely vůbec dobře. Adam U. i Martin měli o figuru méně a také Max stál na prohru. Adam s Martinem své partie prohráli, ale Max, i když měl již o věž a kvalitu méně, dokázal svého soupeře přehrát a ten před matem překročil čas. 2,5:3,5 (pěkná divočina :-). Jirka na 5. desce odmítl nabídku remízy a v lepší pozici přešel do koncovky se 2 spojenými volnými pěšci a tři body byly naše. Na první šachovnici měl Toník velice těžkou pozici, ze které se ale dokázal dostal do celkem ještě hratelné pozice. Jeho soupeř je ale velice silný a zkušený hráč. Přešel do pěšcové koncovky, která se již nedala ubránit. Myslím, že i když v tomto utkání už o nic nešlo, sehráli jsme velice pěkné a bojovné partie!

Všem hráčům děkuji za krásné partie odehrané v této sezóně a opět se můžeme těšit na účast ve Zlínské krajské soutěži!

kapitán Libor

zborovice

Konečná tabulka

tabulka

 

Prolomili jsme smůlu s Pravčicemi

Dnes jsme se utkali v domácím prostředí s družstvem Pravčic, se kterými jsme loni smolně prohráli v ZKS 4,5-3,5. Nastoupili jsme v sestavě oslabené o čtyři hráče základní sestavy. Proto jsem měl i trochu obavu o výsledek utkání. Naštěstí moje obava byla úplně zbytečná! Jako první ukončil svou partii Adam L., když soupeři zazvonil telefon a partie tím pádem ihned skončila. Další půlbod přidal Pepa, když se soupeřem dohodli na remíze a chvíli po něm vyhrál i Jirka, který získal figuru a soupeř už partii nedohrával a vzdal se 2,5-0,5. Další bodík přidal Adam U., který pěknou kombinací získal také figuru a partii dotáhl do vítězného konce 3,5 - 0,5. V této chvíli jsem byl přesvědčený, že utkání vyhrajeme, protože i zbylé partie vypadaly slibně. Honza se pustil do útoku na soupeřova krále a ten tlak neustál a při velkých ztrátách materiálu se vzdal 4,5-0,5. A tři body byly doma :-). Na první desce měl Roman o pěšce míň, ale pozice byla zřejmě remízová, takže další půlka byla na světě 5-1. Na 7. desce hrál Staňa pěšcovou koncovku, kdy měl tři pěšce navíc, ale necítil se výhru, takže dal partii za remízu (o nic už ale nešlo) 5,5-1,5. Já jsem se svým soupeřem přešel do koncovky se dvěma pěšci navíc a soupeř usoudil, že již nemá smysl hrát a vzdal se 6,5-1,5. Nyní již máme postup do ZKS zajištěný a poslední kolo ve Zborovicích bude již jen odpočinkovým utkáním. Všem děkuji za skvělý bojovný výkon!

kapitán Libor

pravčice

Skvělé utkání v Kroměříži

Dnes jsme zajížděli do Kroměříže ke klíčovému utkání proti Slavii. Nastoupili jsme v nejsilnější základní sestavě, soupeř to pojal úplně stejně a tak se dala očekávat bitva. První partii ukončil Max, který s velmi silným soupeřem ztratil materiál a prohrál. Vzápjetí jsem získal materiál v partii já a věžovou koncovku jsem vyhrál 1-1. Skvěle opět zadrál Andrij, který velmi rychle získal figuru (také s velmi silným soupeřem) a i když soupeř hrozil útokem, Andrij jej zkušeně odrazil a vyhrál. Také Emil na poslední šachovnici zahrál velmi dobře, když prohnal soupeřova krále přes celou šachovnici a spolehlivě vyhrál 1-3. Následovaly dvě remízy Honzova a Romanova a stav už byl pro nás velmi příznivý 2-4. Rozhodující půlka bodu přišla na 1. desce, když Jarek Trávníček (náš bývalý hráč) nabídl remízu Tondovi ve zcela rovnocenné pozici, ten ji přijal, a tři body byly naše 2,5-4,5. Poslední partii hrál Jirka, který měl pěšce navíc a lepší pozici, ale nedokázal ji využít, takže také remíza 3-5. Myslím, že to bylo utkání hodné lídrů tabulky a podle mě zvítězil ten lepší. Všem děkuji za hezké partie a doufám, že jsme již jednou nohou zpátky v ZKS.

kapitán Libor

slavia

Vysoká výhra s Litenčicemi

Dnes jsme se utkali v 6. kole RPKM s družstvem Litenčic. Ze základní sestavy chyběli Toník a Honza a nahradili je pan Šiška a Adam Uherka. Jako první ukončil svou partii Roman, když přijal nabídnutou remízu v asi rovnocenné pozici. Adam prohrál se silným hráčem panem Nesvadbou, když neviděl vyhrávající variantu v jezdcové koncovce a partie dopadla opačně - prohrou. Skvěle zahráli opět kluci na druhé a třetí šachovnici, když Andrij získal dva pěšce a spolehlivě zvítězil a pan Hůlka také poztrácel s Maxem své pěšce a prohrál. Pěšcová koncovka pana Šišky skončila remízou a po bodu jsme přidali já, Jirka a Emil a bylo vymalováno. Všem děkuji za pěkné partie a za 14 dní se utkáme se silnou Slavií Kroměříž.

kapitán Libor

litenčice

Vysoká porážka Prusinovic

Dnes jsme nastoupili v téměř základní sestavě proti družstvu Prusinovic. Počasí cestování moc nepřálo, takže hosté dorazili s malým zpožděním naštěstí bez nehody. Dlouhou dobu to vypadalo velmi vyrovnaně a průběh utkání zlomily až dvě výhry - Honzova a moje. Remízy zaznamenali Roman, Jirka a Emil. Max hrál výborně a svého soupeře převálcoval v koncovce jako zkušený harcovník :-). Na poslední desce pan Šiška také svého soupeře přehrál a dohrával už jen Toník. Toníkův soupeř v průběhu utkání odmítl nabízenou remízu a to udělal chybu. I když s pár minutami na hodinách, Toník sehrál skvělou věžovku a spolehlivě vyhrál. Všem děkuji za pěkné partie a za 14 dní opět doma, tentokrát proti Litenčicím.

kapitán Libor

prusinovice

Subscribe to Sulimov A