Poslední kolo proti Kunovicím

Dnes jsme odehráli poslední kolo ZKS proti Kunovicím, které byly v tabulce na 10. místě, tedy jednu příčku před námi. V skrytu duše jsem doufal, že bychom soupeře mohli porazit, ale bohužel soupeř byl příliš houževnatý... Tentokrát nepřišla žádná brzká nabídka remízy a partie se hrály, jak se říká na krev. Já jsem sice získal pěšce navíc, ale soupeř měl figury dobře rozastavěné a i když jsem jeho nabídku remízy odmítnul, vzápětí jsem ji musel vrátit a prvního půl bodu bylo na světě. Nevím přesně, jak šly výsledky po sobě, na tom ale asi nezáleží. Roman šel do koncovky opačných střelců, takže další remíza a stejně skončila i Jarkova partie. Velmi hezkou partii sehrál Andrij, který přehrál soupeře v trochu divoké pozici a zvítězil. Na poslední desce hrál Max od začátku útočně, ale jeho soupeř útok chladnokrevně odrazil a vyhrál. Další remízu přidal Jirka zřejmě v rovnocenné pozici. Nyní dohrávali už jen Toník a Emil. Emil udělal chybu v pěšcové koncovce a bohužel prohrál. Toník hrál s figurou navíc a již tradičně v časové tísni. Soupeři se to ale už nechtělo tahat, takže partii vzdal a zápas skončil smírem 4:4. Jelikož Pravčice prohrály, udrželi jsme se na předposledním místě  a podle mě i to je hezký úspěch!

kapitán Libor

kunovice

kunovice

Skvělá výhra ve Starém Městě!

Dnes jsme zajeli do Starého Města k utkání 10. kola ZKS. Soupeř měl mírně oslabenou sestavu, což nám dávalo určitou šanci na zisk nějakých bodů. Naše sestava byla téměř kompletní, ze základu chyběl jen Honza Bártek. Jako první jsem skončil já, když po výměně dam se pozice stala rovnocennou a ani dohrávka neukázala výhodu pro žádnou stranu. Remízou skončili i partie Jirky a Emila. Andrij využil chyby soupeře, kdy při opačných rošádách jeho soupeř potáhl pěšcem před králem o dvě pole a Andrij toho hned využil k útoku, při kterém soupeř ztratil jezdce a prohrál. Jako další zvítězil Max, který bez rošády začal útočit na krále a soupeř v těžké pozici překročil čas. Toník získal velice pěknou kombinací dámu, pak hru zjednodušil a šel do koncovky se třemi pěšci navíc, načež se jeho soupeř vzdal. Nyní jsme vedli 4,5-1,5 a zbývající partie už o výsledku nerozhodovaly. Jarek hrál složitou koncovku, kdy měl o pěšce míň a prohrál. Romanovi se naopak s pěšcem míň podařila pozice udržet a uhrál remízu. Všem patří poděkování za skvělý bojovný výkon, který jsme zúročili třemi body!

kapitán Libor

staré město

Slavia byla lepší...

Dnes jsme doma přivítali hosty ze Slavie Kroměříž k utkání 9. kola ZKS. Ve výhru se Slavií jsem moc nevěřil, spíš jsem si říkal, ať nedostaneme debakl. Naše družstvo bylo oslabeno o dva hráče základní sestavy, přesto jsme dokázali sehrát pěkný zápas i s tak silným soupeřem. Jako první jsem ukončil partii já, když mi Radek po prvním tahu nabídl remízu. Úspěšně jsem ji přijal :-). Staňa vyhrál na čas a Jarek dal partii s papírově silnějším soupeřem také za plichtu a to bylo naposledy, kdy jsme v zápase vedli. Další partii prohrál Jirka, kdy po silném útoku soupeře se jeho pozice rozpadla. Skvělou partii sehrál Honza, ale věžovka s pěšcem navíc se asi nedala vyhrát, takže také remíza. Na poslední desce ztratil Martin ve střední hře pěšce a koncovka pak už byla neudržitelná. Nyní už dohrávali jen Toník s Emilem. Emil hrál koncovku bez pěšce, která byla asi jasně prohraná a tak se také stalo. Nyní už Toník neměl o co hrát a tak přijal nabídnutou remízu. Sice zůstáváme stále na konci tabulky s jedním bodem, ale ještě se budou hrát 2. kola do konce soutěže a tak se může stát cokoli.

kapitán Libor

slavia

Další porážka od Zborovic

Dnes jsme zajížděli k našemu již tradičnímu soupeři do Zborovic, se kterým se setkáváme dlouhá léta jak v kraji tak v regionu. Z počasí jsem měl trochu obavu, protože v sobotu začalo sněžit. Naštěstí to byl jen poprašek a cesty byly pohodlně sjízdné. Jako první ukončil svou partii Jirka, který přijmul nabídku remízy od Mojmíra v asi rovnocenné pozici. S remízou následovali i Roman ze zcela zablokovanou pozicí a Staňa, který se dohodl na plichtě s naším bývalým členem Jirkou Mojžíškem. Honza nestačil na mladého talentovaného soupeře a prohrál i Pepa, který dal zadarmo figuru. Martinovu pozici na 8. šachovnici jsem viděl v pozici, kdy se zdálo, že má mírnou výhodu, přesto partie skončila také remízou. Nyní jsme dohrávali už jen já s Emilem. Já jsem opět nedokázal najít správnou cestu v lepší pozici (Fritz mi ji samozřejmě ukázal :-)) a koncovka nestejnobarevných střelců už byla čistá remíza. Stejně skončila i Emilova partie, takže další boj už by byl zbytečný. I když jsme body nepřivezli, myslím, že jsme si dobře zahráli a užili si neděli v příjemném zborovickém prostředí.

kapitán Libor

zborovice

Drtivá porážka od Malenovic

Dnes jsme se utkali se silným mládežnickým družstvem z Malenovic. Silnice byly hodně zasněžené, ale naštěstí všichni dobře dojeli a tak utkání mohlo začít. Abych řekl pravdu, tak jsem neměl vůbec čas partie sledovat. Poměrně rychle jsme prohrávali 3:0, když na 5., 6. a 7. šachovnici Emil, Roman a Andrij prohráli. Další na řadě byl Jirka, který podlehl silnému útoku, ztratil figuru a prohrál. Stejně dopadl i Max, který prohrál ve střelcové koncovce. Jediný, kdo vyhrál z domácích, byl Jarek a jemu patří velká gratulace, protože zachránil čest našeho družstva. Já jsem v gambitovém zahájení získal útočnou pozici, ale nedokázal jsem výhodu prosadit a partie skončila remízou. Jako poslední ukončil partii Honza, bohužel taky s nulou. I když jsme utrpěli vysokou porážku, přesto to bylo pěkné utkání!

kapitán Libor

Malenovice

Subscribe to Sulimov A